4" x 3" SATO SF100 Polypropylene Label - SR15LT-51163
Part #:
SR15LT-51163
Product Description
SAT, LAB 4 X 3, 1.5-ID 4.375-OD PERF OUT 730/RL 4RL/CTN 2920/CTN SF100 POLYPROPYLENE LABELS
Supply Chain Constraints
Avoid Rising Prices & Long Delays >> Learn More
Quantity Discounts
See Pricing
Save 20%
and receive item sooner
Show Me How
Huge Inventory / Fast Shipping
Easy 30 Day Return Policy
Secured Transaction
Discover the
Thermal Printer Supplies Difference!
Product Description
Detailed Specs
Product Family
SF100
MFG Part Number
SR15LT-51163
Product Type
Label
Print Method
Thermal Transfer
Label Width
4"
Label Height
3"
Core Size
1.5" Core
Color
White
Labels Per Roll
730
Format
Roll
Finish
Gloss
Labels Across
1
Adhesive
Permanent Emulsion Acrylic
Perforation
Perforation between Labels
Outside Diameter
4.375" OD