4" x 2" DT Paper Label - L-VDU-40201P25
Part #:
L-VDU-40201P25
Product Description
4 in W x 2 in L DT Matte VL Paper Uncoated Labels, 2.5 in OD, 0.75 in Core, White, General Purpose Permanent Adhesive, Perf, 300 Labels/Roll, 36 Rolls/Case, 1 Case (10,800 Labels), Black Rhino Stock Labels
Supply Chain Constraints
Avoid Rising Prices & Long Delays >> Learn More
Quantity Discounts
See Pricing
Save 20%
and receive item sooner
Show Me How
Huge Inventory / Fast Shipping
Easy 30 Day Return Policy
Secured Transaction
Discover the
Thermal Printer Supplies Difference!
Product Description
Detailed Specs
MFG Part Number
L-VDU-40201P25
Product Type
Label
Print Method
Direct Thermal
Label Width
4"
Label Height
2"
Core Size
0.75" Core
Color
White
Labels Per Roll
300
Format
Roll
Finish
Matte
Labels Across
1
Adhesive
General Purpose Permanent
Perforation
Perforation between Labels
Outside Diameter
2.5" OD