Huge Inventory / Fast Shipping
Brady Accessory - AP-GP5T1
- Part #:
- AP-GP5T1
Product Description
BradyJet J1000 Adapter Plate 5-Column Printer Accessory
30 Years of Service
Use this adapter plate to position terminal block tag cards to be printed on your BradyJet J1000 Industrial Printer.
| Part Number | AP-GP5T1 |
| Product Number | 151196 |
| UPC | 754473636890 |
| UOM | Each |
| Brand Name | Brady |
| Application | Electrical Labeling |
| Color | Black |
| Desktop Accessory Type | Adaptors, Plates & Fasteners |
| Dimensions (imperial) | 5.39 in H x 3.23 in W |
| Dimensions (metric) | 82,04 mm (W) x 137 mm (H) |
| Height (imperial) | 5.39 in |
| Height (metric) | 137 mm |
| Industry | Electrical |
| Primary Noun, Basic Function.1 | Adapter |
| Printer Compatibility | J1000 |
| SAP Local Description | ADAPTER PLATE, 5-COLUMN |
| Thickness (imperial) | 0.12 in |
| Thickness (metric) | 3 mm |
| Weight (imperial) | 0.11 lb |
| Weight (metric) | 50 g |
| Width (imperial) | 3.23 in |
| Width (metric) | 82.04 mm |
| Contains CA PROP 65 Substance | No - Does not contain |
| Contains CA PROP 65 Substance (Y/N) | N |
| Contains Heavy Metal(s) | No - Does not contain |
| EU RoHS Compliance | Pass 2011/65/EU(Pass 2015/863) |
| EU RoHS Compliant | Yes |
| SDS Safety Data Sheet required | No = MSDS/SDS is not required |