Huge Inventory / Fast Shipping
Brady Accessory - 121542
- Part #:
- 121542
Product Description
Nickel Plated Key Rings, 0.75 in Dia
30 Years of Service
Keep the your keys
| Part Number | 121542 |
| Product Number | 121542 |
| UPC | 754473708788 |
| UOM | Pack of 25 Each |
| Brand Name | Brady |
| Application | Security Identification |
| Color | Silver |
| Diameter (imperial) | 0.75 in |
| Diameter (metric) | 19.05 mm |
| Dimensions (imperial) | 0.75 in Dia |
| Dimensions (metric) | 19,05 mm (Dia) |
| Material | Metal |
| Primary Noun, Basic Function.1 | Key Ring |
| SAP Local Description | KEY RINGS, 3/4 in NICKEL PLATED: 25/PACK |
| Contains CA PROP 65 Substance | No - Does not contain |
| Contains CA PROP 65 Substance (Y/N) | N |
| Contains Heavy Metal(s) | No - Does not contain |
| DOT Hazardous Material | No = is not a DOT hazardous material |
| EU RoHS Compliance | Pass 2011/65/EU(Pass 2015/863) |
| EU RoHS Compliant | Yes |
| SDS Safety Data Sheet required | No = MSDS/SDS is not required |