Huge Inventory / Fast Shipping
Brady Accessory - B37-BLADE
- Part #:
- B37-BLADE
Product Description
BBP37 Cutter Accessory, 2.95 in H x 2.56 in W x 2.44 in D
30 Years of Service
For use with the BBP37 printer.
| Part Number | B37-BLADE |
| Product Number | 146176 |
| UPC | 754473550066 |
| UOM | Each |
| Brand Name | Brady |
| Color | Yellow |
| Depth (imperial) | 2.44 in |
| Depth (metric) | 61.98 mm |
| Desktop Accessory Type | Cutter Blade |
| Dimensions (imperial) | 2.95 in H x 2.56 in W x 2.44 in D |
| Dimensions (metric) | 65,02 mm (W) x 74,93 mm (H) x 61,98 mm (D) |
| Height (imperial) | 2.95 in |
| Height (metric) | 74.93 mm |
| Packaging | Box |
| Primary Noun, Basic Function.1 | Blade |
| Printer Compatibility | BBP37, S3700 |
| SAP Local Description | SERV,ASSY,STYLUS_XY_CUTTER,BGR |
| Sales Kit | Yes |
| Trade Name | BBP37 |
| Width (imperial) | 2.56 in |
| Width (metric) | 65.02 mm |
| Contains 3TG Mineral | Not Applicable |
| Contains CA PROP 65 Substance | Not Applicable |
| Contains CA PROP 65 Substance (Y/N) | N |
| EU RoHS Compliance | Not Applicable |
| EU RoHS Compliant | No |